راهنمای خرید نرم افزار

وب سایت روانشناسی امین

فروشگاه روانشناسی

عضويت در كانال تلگرام وب سايت روانشناسي امين

راهنمای خرید نرم افزار

راهنمای خرید نرم افزار

وب سایت روانشناسی امین

راهنمای خرید نرم افزار

وب سایت روانشناسی امین

افزایش بازدید3

پشتیبانی

امین عزیزی
Telephone number of امین عزیزی 09175382824

جستجو

فیس بوکفروشگاه فروشگاه RSS

حاضرین در سایت

ما 88 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پرسشنامه سیستم درجه بندی مهارت اجتماعی دانش آموزان دبستانی

سیستم درجه بندی مهارت اجتماعی دانش آموزان  SSRS مقطع دبستانسیستم درجه بندی مهارت اجتماعی دانش آموزان دبستانی

 

 

 

سیستم درجه بندی مهارت اجتماعی ( SSRS) توسط گرشام و الیوت ( 1990 ) برای ارزیابی گستره ای از مهارتهای زندگی طراحی شده است که بر رابطه معلم و دانش آموز ان ، عملکرد اجتماعی و تحصیلی  و پذیرش از سوی همتایان تاثیر می گذارد . ( SSRS) رفتار های مربوط به رشد اجتماعی و کارکردهای انطباقی را در مدرسه و خانه ارزیابی می کند. این مقیاس شامل سه فرم  معلم ، والدین و دانش آموز می باشد . فرم  های مختلف این مقیاس سه حیطه مهارتهای اجتماعی ، مشکلات رفتاری و کفایت های تحصیلی را ارزیابی می کند. و شامل پنج خرده مقیاس می باشد: 1- همکاری 2- ابراز وجود در جمع 3- مسئولیت پذیری در کودکان 4- همدلی  5- کنترل خود . 

 سیستم درجه بندی مهارت اجتماعی فرم دانش آموز مقطع دبستان شامل 34 سوال  است که دانش آموز با انتخاب یکی از گزینه های "هرگز "  " گاهی " یا  " همیشه " رفتار خود را در آن موقعیت مطرح شده درجه بندی می کند  

آخرین به روز رسانی یکشنبه, 27 مهر 1393 10:49
ادامه مطلب: پرسشنامه سیستم درجه بندی مهارت اجتماعی دانش آموزان دبستانی
روانشناسی بالینی مدیر سایت
نويسنده: Amin Azizi

پرسشنامه علائم مرضی کودکان CSI-4 فرم والدین

 

 

 

 

پرسشنامه علائم مرضی کودکان CSI-4 فرم والدین دانلود پرسشنامه جهت کاربران ویژه

پرسشنامه علائم مرضی کودکان CSI-4 فرم والدین

این پرسشنامه بر اساس  DSM-IV می باشد و مجموعا علاىم بالینی 21 اختلال را بر اساس اظهارات والدین می سنجد در ضمن فرم معلمان آن هم وجود دارد.
این پرسشنامه دارای دو فرم والدین و معلمان است که در مقایسه با مقیاس ها و شیوه ها ی دیگر کارآمدی خود را نشان داده است و همچنین ملاک های تشخیصی آن براساس معیارهای راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی بوده ، عبارات آن بسیار ساده و قابل فهم است . دو شیوه نمره گذاری برای پرسشنامه علائم مرضی کودکان طراحی شده است . شیوه نمره برش غربال کننده و شیوه نمره برحسب شدت نشانه های مرضی . در روش غربال کننده ،  شیوة نمره گذاری با جمع زدن تعداد عباراتی که با گزینه های گاهی اوقات و بیشتر اوقات پاسخ داده اند ، به دست می آید . در صورت پاسخ به عبارات با گزینه های هیچگاه و بندرت نمرة صفر و در صورت پاسخ به عبارات با گزینه های گاهی اوقات و بیشتر اوقات نمرة یک داده می شود . در روش نمره گذاری شدت علامت گزینه های هیچگاه ، بندرت ، گاهی اوقات و بیشتر اوقات به ترتیب با کدهای 0 ، 1 ، 2 و 3 نمره گذاری می شوند که از حاصل جمع نمرات عبارات ، نمره شدت علامت به دست می آید.
 
آخرین به روز رسانی یکشنبه, 27 مرداد 1392 04:01
ادامه مطلب: پرسشنامه علائم مرضی کودکان CSI-4 فرم والدین
روانشناسی بالینی مدیر سایت
نويسنده: Amin Azizi

چک لیست رفتاری اختلال سلوک برای کودک

چک لیست رفتاری اختلال سلوک برای کودک دانلود پرسشنامه جهت کاربران ویژه

اختلال سلوکافسردگی و اضطراب علت عمده مراجعه بزرگسالان به متخصصان بهداشت روانی به شمار می‌رود. اما در مورد کودکان اینطور نیست. اکثریت مسائل کودکی که موجب ارجاع آنها به متخصصین بهداشت روانی و روانشناس می‌شود، به مشکلات رفتارهای کنترل نشده بیرونی مربوط می‌شود. یکی از این مشکلات رفتاری ، مساله‌است به نام اختلال سلوک ، که از لحاظ روان شناسی فردی و اجتماعی بسیار حایز اهمیت بوده و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اختلال سلوک ، عبارت است از رفتاری که حقوق اساسی دیگران و هنجارهای اجتماعی متناسب با سن را نقض می‌کند، پرخاشگری ، ویرانی و تخریب اموال ، سرقت و تقلب ، دروغگویی و... در میان کودکان مبتلا به اختلال سلوک مشاهده می‌شود. این اختلال در میان پسران ، رایج‌تر است و در سطح جهانی دیده می‌شود. این مشکل اختصاص به موقعیت ندارد. بلکه مشکلات سلوک در مدرسه ، در خانه ، در جامعه و با همسالان مشاهده می‌شود.

دارای 15 سوال بصورت خفیف - متوسط - شدید

آخرین به روز رسانی یکشنبه, 27 مرداد 1392 04:01
ادامه مطلب: چک لیست رفتاری اختلال سلوک برای کودک
روانشناسی بالینی مدیر سایت
نويسنده: Amin Azizi